ELMER - software pro elektrotechniky, projektanty a revizní techniky

 

  ELMER software ®
  Úvod English


  Nabídka softwaru
 SchémataCAD
 EL-Revize
 EL-Spotřebiče
 EL-Testy


  Ke stažení zdarma
 Demoverze
 Prohlížeč CAD výkresů
 (otevře i formát DWG a DXF)
 i pro Android tablety, mobily
 Prohlížeč EL-REVIZE


  Ceník a jak objednat?
 Ceník softwaru
 Jak objednat?
 (na Slovensko)


  Ke stažení
  (pro stávající uživatele)
Instalační soubory
Doplňky do softwaru


  Kontakt
ELMER software s.r.o.
Pavlická 123/4
155 21 Praha 5 - Sobín

IČ: 25746987  (mapa)

autor softwaru:
Ing. Jiří Meisner


tel: (+420)220981202
       (+420)603413864

email: elmer@elmer.cz
Internet: www.elmer.cz
 Poslat dotaz

aktualizace: 12.6.2024

Časté otázky a odpovědi pro software EL-Revize


Otázka: Jak digitálně podepsat dokumenty a jak takové dokumenty prohlížet?
Odpověď: Funkce digitálního podpisu je nezávislá na softwaru EL-Revize. Je to záležitost digitálního podpisu libovolného souboru, například revizní zprávy vytvořené v softwaru EL-Revize a exportované do formátu PDF. Uživatel který používá svůj digitální podpis, si pomocí příslušného softwaru podepíše potřebné soubory, zejména soubory PDF. U takto podepsaných souborů si může kdokoliv pomocí přiložených digitálních podpisů ověřit jejich pravost. Jinak soubory zpráv (*.zpr) je možné jednoduše prohlížet pomocí volně šiřitelného prohlížeče Info-EL-Revize (ke stažení zde).

Otázka: Jak zálohovat data?
Odpověď: Funkce zálohování není součástí softwaru EL-Revize. Je na uživateli, aby si průběžně zkopíroval adresář (včetně všech podadresářů), kde je nainstalován software EL-Revize. Vhodné je vypálit data na CD-R nebo přes síť zkopírovat data jinam. Není doporučeno zálohovat konkrétní soubory, je potřeba zálohovat adresář jako celek. Zálohované soubory by neměly být umístěny na stejném pevném disku (harddisku), kde je software nainstalovaný, toto není účinný způsob zálohy.

Otázka: Jak převést software včetně všech dat z jednoho počítače do druhého?
Odpověď: Jsou dvě možnosti. Buďto napřed z původního počítače zkopírovat adresář (včetně všech podadresářů), kde je nainstalován software EL-Revize na druhý počítač a poté spustit instalační CD a při instalaci zvolit ten adresář, kam byl software nakopírován. Druhou možností je napřed nainstalovat software z instalačního CD a poté do příslušného adresáře (kam byl software nainstalován) dodatečně překopírovat adresář (včetně všech podadresářů), z původního počítače (kde byl dříve nainstalován software EL-Revize).

Otázka: Jak prohlížet nebo vytisknout dokumenty (protokoly, revizní zprávy) na jiném počítači?
Odpověď: Jsou tyto možnosti:
a) Dokumenty je možné jednoduše prohlížet a tisknout pomocí šiřitelného prohlížeče Info-EL-Revize (ke stažení zde).
b) Exportovat výkres do formátu, který lze libovolném počítači otevřít. Software EL-Revize umí vygenerovat výstup do oblíbeného formátu PDF, který lze otevřít v prohlížeči "Adobe Reader" (ke stažení zde). Pozn.: Dokument bude uložený jako obrázek (fotografie), nelze editovat nebo kopírovat text.
c) Exportovat výkres do dalších textových formátům jako je HTML nebo RTF. Tento export má výhodu, že text lze editovat a kopírovat.

Otázka: Je možné používat jednu licenci softwaru na více počítačích?
Odpověď: Součástí dodávky je softwaru i licenční USB klíčenka (flash paměť). Tato USB klíčenka umožňuje jednu licenci softwaru používat střídavě na více počítačích. Také je možné celý software včetně všech dat nainstalovat přímo na tuto klíčenku, potom je možné software spustit a používat na libovolném počítači bez nutnosti instalace.


Uvítáme Vaše připomínky na úpravy a zdokonalení softwaru.

elmer@elmer.cz


zpět na EL-Revize

© 2024 ELMER software s.r.o.