ELMER - software pro elektrotechniky, projektanty a revizní techniky

 

  ELMER software ®
  Úvod English


  Nabídka softwaru
 SchémataCAD
 EL-Revize
 EL-Spotřebiče
 EL-Testy


  Ke stažení zdarma
 Demoverze
 Prohlížeč CAD výkresů
 (otevře i formát DWG a DXF)
 i pro Android tablety, mobily
 Prohlížeč EL-REVIZE


  Ceník a jak objednat?
 Ceník softwaru
 Jak objednat?
 (na Slovensko)


  Ke stažení
  (pro stávající uživatele)
Instalační soubory
Doplňky do softwaru


  Kontakt
ELMER software s.r.o.
Pavlická 123/4
155 21 Praha 5 - Sobín

IČ: 25746987  (mapa)

autor softwaru:
Ing. Jiří Meisner


tel: (+420)220981202
       (+420)603413864

email: elmer@elmer.cz
Internet: www.elmer.cz
 Poslat dotaz

aktualizace: 12.6.2024

SchémataCAD
kreslení technických výkresů

Informace pro zájemce o software SchémataCAD:

Informace pro uživatele softwaru: Jak nainstalovat nejnovější aktualizaci, Historie změn, oprav a přidaných funkcí, Co se připravuje nového

Stručný popis použití softwaru:
    Grafický software SchémataCAD je určen zejména pro kreslení elektrotechnických schémat – např. jednopólových, liniových, technologických, schémat rozváděčů a instalačních výkresů.
    SchémataCAD je osvědčený produkt s více než 1800 uživateli, nejvíce z řad projektantů a revizních techniků.
    Možnosti softwaru SchémataCAD daleko přesahují oblast elektro schémat, software lze použít pro technické kreslení univerzálně, například často je SchémataCAD používaný pro kreslení výkresů technických zařízení budov (TZB) – voda, topení, plyn, měření / řízení / regulace.
    Software je zcela samostatný. Není to žádná nadstavba AutoCADU. Stačí mít pouze nainstalovaný základní operační systém - MS WINDOWS (verze 11,10,8,7) nebo Apple (Mac OS X), Android či Linux (více zde).

Jednoduché používání a snadné ovládání
   
Firma ELMER se řídí zásadou, že by uživatel měl umět software používat pokud možno intuitivně, bez nutnosti listování v manuálu či zaškolování. Ačkoliv SchémataCAD nemíní konkurovat složitým softwarům s nepřebernými možnostmi a volbami, tak i přesto nabízí ucelenou řadu potřebných a přitom jasně pochopitelných funkcí. Například velmi jednoduše lze vybrat značku z knihovny a pouhým přetažením myší nad vedení spoje se ihned značka automaticky propojí.

Plná verze za jednu cenu, aktualizace zdarma
    Cena za software je jedna, konečná a je to cena za plnou verzi se všemi funkcemi. V softwaru SchémataCAD je možné kreslit jak jednoduché výkresy, tak i rozsáhlé projekty. Není nabízena žádná ořezaná verze. Naopak, v ceně softwaru SchémataCAD jsou mnohé funkce, které bývají jinde za příplatek. Navíc firma ELMER svým zákazníkům garantuje aktualizace po dobu dvou let zdarma. Poté si uživatel za mírný doplatek může zajistit aktualizace na nejnovější verzi opět na další dva roky.

Lze přímo kontaktovat autora softwaru
    SchémataCAD je plně český produkt, který prodá přímo autor softwaru. Proto je software zdokonalován v těsné součinnosti s požadavky uživatelů. V případě dotazů či připomínek se lze obrátit přímo na autora. Zájemce o software tak nemusí zvažovat rizika, kdo je vlastně skutečným výrobcem softwaru a kdo jen pouhým prodejcem a jestli je vůbec software v češtině.

Načítání 3D CAD výkresů ve formátech DWG/DXF
    Funkce načítání v oblíbených CAD výkresových formátech DWG/DXF (včetně nejnovější verze 2017) je velmi často používána a řada uživatelů zakresluje rozvody právě do takovýchto stavebních podkladů. Tento import výkresů je velmi propracovaný. Jsou načteny a správně zobrazeny veškeré prvky, bloky i externí reference, zachovány jsou typy písem, šrafy a zejména styly čar, včetně komplexních čar (např. čáry s vlnovkami), tak důležitých pro kreslení inženýrských sítí. Novinkou je načítání i trojrozměrných 3D výkresů s možností natáčení v prostoru.

Novinka - prohlížeč výkresů pro Android tablety a mobily
    Software SchémataCAD je výjimečný i tím, že funguje na dotykových Android tabletech a mobilech jako prohlížeč CAD výkresů. Právě na tabletu je možné výkres pohodlně prohlížet v terénu, třeba na stavbě. Pomocí dotykové obrazovky lze výkres posouvat, přibližovat, otáčet v prostoru, vypínat vrstvy a odečítat vzdálenosti. Uživatel nyní může mít své výkresy kdykoliv a kdekoliv s sebou.

Samostatný a nezávislý software
    Software SchémataCAD je zcela samostatný. Dokonce ani není třeba software instalovat, pouze ho stačí rovnou spouštět z dodávaného licenčního USB flashdisku. Uživatel si tak může jednu licenci softwaru bez omezení přenášet mezi více počítači.

Široký výběr schématických značek
    V softwaru je připraveno více než 1200 elektrotechnických značek. Značky lze ve výkresu popisovat, přesouvat, kopírovat a propojovat automatickými spoji, které vykreslí optimální vedení spoje Vzhled značek lze upravovat a jednoduše je možné nakreslit nové značky a přidat je do knihovny. Užitečná je i možnost hromadné opravy či záměny stejných značek na již hotovém výkresu. K softwaru jsou dodávány i další značky – např. pro kreslení rozvodů topení, vzduchotechniky, atd.

Kreslení instalačních výkresů
   
Kreslení rozvodu instalace do půdorysu je jednou ze stěžejních oblastí využití softwaru SchémataCAD. Pro tvorbu půdorysu je funkce na kreslení zdí nebo lze načítat výkresy půdorysu v nejpoužívanějším formátu DWG a DXF. Dokonce i papírový výkres lze pomocí skeneru a funkce pro inteligentní rozklad obrázku převést na plně upravitelný výkres.

Výstupy – tisk, prohlížeč a kusovník
    Z bohatých voleb pro tisk výkresu jsou užitečné funkce pro tisk stránek, výřezů nebo rozdělení velkého výkresu na více dlaždic. Samozřejmostí je i výstup do PDF. Výkresovou dokumentaci v elektronické formě lze předat spolu s volně šiřitelným prohlížečem, který umožňuje prohlížet a tisknout výkresy na libovolném (i kapesním) počítači. SchémataCAD vytvoří i kusovník - seznam součástek, propojení a sečte délky kabelů na výkresu.


Ukázky ze softwaru SchémataCAD:
zpět na úvodní stránku

© 2024 ELMER software s.r.o.