ELMER - software pro elektrotechniky, projektanty a revizní techniky

 

  ELMER software ®
  Úvod English


  Nabídka softwaru
 SchémataCAD
 EL-Revize
 EL-Spotřebiče
 EL-Testy


  Ke stažení zdarma
 Demoverze
 Prohlížeč CAD výkresů
 (otevře i formát DWG a DXF)
 i pro Android tablety, mobily
 Prohlížeč EL-REVIZE


  Ceník a jak objednat?
 Ceník softwaru
 Jak objednat?
 (na Slovensko)


  Ke stažení
  (pro stávající uživatele)
Instalační soubory
Doplňky do softwaru


  Kontakt
ELMER software s.r.o.
Pavlická 123/4
155 21 Praha 5 - Sobín

IČ: 25746987  (mapa)

autor softwaru:
Ing. Jiří Meisner


tel: (+420)220981202
       (+420)603413864

email: elmer@elmer.cz
Internet: www.elmer.cz
 Poslat dotaz

aktualizace: 7.9.2022

O autorech softwaru, kontakt, ceník

Kontakt na dodavatele a autora softwaru

dodavatel softwaru:

 ELMER software s.r.o., IČ: 25746987

autor softwaru:

 Ing. Jiří Meisner

adresa a kancelář:

 Pavlická 123/4,  155 21 Praha 5 - Sobín

tel.:

(+420)220981202  (+420)603413864

e-mail:

 elmer@elmer.cz

Internet:  www.elmer.cz

 

Software ELMER - popis a ceník

Cenová nabídka softwarových produktů
firmy ELMER software s.r.o., platná k 1.10.2016

název

aktuální verze

cena v Kč

charakteristika programu

SchémataCAD

16.1

5900,-

Software pro kreslení technických výkresů, elektrotechnických schémat a výkresů technických zařízení budov (TZB)

EL-Revize

16.1

4800,-

tvorba revizních zpráv, důležité články z elektrotechnických norem, seznam závad, ceníky, kontroly a revize spotřebičů

EL-Spotřebiče

16.1

1500,-

kontroly a revize spotřebičů včetně ručního nářadí

EL-Testy

16.0

1000,-

testování a výuka znalostí z elektrotechniky

 • Výše uvedené ceny softwaru jsou bez 21% DPH . Jsou to ceny konečné včetně materiálu a poštovného.
 • Software je možné nejjednodušeji zaslat poštou na dobírku. Také je možná platba předem zálohovou fakturu, či osobní odběr v sídle firmy.
 • Software je dodáván v instalační sadě, která obsahuje: instalační CD, manuál, plastový obal, návod na instalaci a licenční USB klíčenka (přenosná flash paměť 16GB), případně za příplatek lze dodat klíčenku s větší kapacitou - až 64GB. Tato licenční USB klíčenka umožňuje jednu licenci softwaru používat střídavě na více počítačích. Také je možné celý software včetně všech dat nainstalovat přímo na tuto klíčenku, potom je možné software spustit a používat na libovolném počítači bez nutnosti instalace.
 • Software „EL-Revize" a „SchémataCAD" lze dodat také ve slovenské verzi.
 • Všechny programy jsou určeny pro operační systém MICROSOFT WINDOWS  (verze MS WINDOWS 11,10,8,7,VISTA,XP) a také pro LINUX .

 

Jak objednat?

Software můžete objednat telefonicky, emailem. Uveďte fakturační adresu a případně adresu pro zaslání,, DIČ, kontaktní osobu a kontaktní telefon a email. Není-li dohodnuto jinak, tak software posíláme Českou poštou na dobírku, obvykle do tří dnů.

 

Ceník za multilicenci (pro současné používání softwaru více uživateli v rámci jedné firmy)

Pro potřebu současného používání softwaru na více počítačích (v rámci jedné firmy) je nabízena výrazná množstevní sleva a výsledná cena za multilicenci se stanoví podle koeficientu v níže uvedené tabulce.

 • Podle počtu licencí je dodán odpovídající počet licenčních USB klíčenek (přenosné flash paměti 16GB), nebo volitelně lze dodat klíčenky s větší kapacitou (64GB za příplatek 400,- Kč + 21% DPH). Tyto příplatky jsou zvlášť ke každé klíčence. Každá licenční USB klíčenka umožňuje licenci softwaru používat střídavě na více počítačích. Také je možné celý software včetně všech dat nainstalovat přímo na tuto klíčenku, potom je možné software spustit a používat na libovolném počítači bez nutnosti instalace.
 • Poznámka: Volitelně lze na žádost dodat místo jednotlivých licenčních klíčenek pouze jedinou serverovou multilicenční klíčenku, která umožňuje spouštět software současně z více počítačů připojených přes síť ke správci licencí (více viz zde). Příkladem této situace je větší firma s přísnými pravidly a omezeními pro používání firemního softwaru. V takovémto případě je zabezpečeno, že zaměstnanci nemůžou odnášet licenční klíčenky z pracoviště a používat software mimo rámec firmy.

 

Stanovení celkové ceny za multilicenci

Celkový počet licencí softwaru
(počet uživatelů, kteří
software můžou používat)

Celková cena multilicence [Kč]
(do výpočtu dosaďte jednotkovou
cenu za jednu licenci softwaru)

orientační sleva
každé další licence

2

1,8 * cena 20 %

3

2,55 * cena 25 %

4

3,25 * cena 30 %

5

3,9 * cena 35 %
každá další licence nad 5 + ( 0,6 * cena ) 40 %
 • Pod pojmem multilicence se rozumí současné používání softwaru více uživateli v rámci jednoho právnického subjektu, firmy.
 • Příklad výpočtu multilicence: program SchémataCAD na 4 počítače (včetně čtyř licenčních klíčenek): 3,25 * 5900 = 19175,- Kč
 • Počet licencí lze kdykoliv i dodatečně navýšit na doplatek určený rozdílem cen ve výše uvedené tabulce, např. SchémataCAD z jedné licence na dvě: +4720,-Kč a ze dvou na tři: +4425,-Kč

Neomezená multilicence pro školy

 • Pro školy je nabízena neomezená multilicence, která je určena pro všechny počítače ve škole používaných pro výuku.
 • Cena za školní multilicenci je: EL-Testy - 1500,-Kč + 21% DPH, SchémataCAD - 8850,-Kč + 21% DPH.
 • Školní multilicence funguje tak, že se na jeden počítač (např. server) ve školní síti nainstaluje software „Správce licencí ELMER“ , který funguje pouze s připojenou licenční USB klíčenkou. Poté lze software používat na libovolném PC připojeném do školní sítě, ve které je dostupný počítač (server) na kterém běží „Správce licencí ELMER“. Každý software si při spuštění zkontroluje dostupnost „správce licencí“ na síti.
 • Software lze používat na počítačích s operačními systémy MS WINDOWS i LINUX  

Licenční podmínky pro používání softwaru

Převzetím instalačního CD se na uživatele vztahují ustanovení autorského zákona.

Uživatel je oprávněn:
1)  Používat software pouze pro svoji potřebu
2)  K instalaci a užívání softwaru na libovolném počítači. Software vyžaduje přítomnost licenčního USB flash disku.
3)  K vytvoření archivní kopie softwaru (zálohy)

Uživatel má nárok na:
1)  Záruku v délce 24 měsíců od převzetí softwaru od dodavatele
2)  Možnost zakoupení nejnovější verze softwaru za příslušný doplatek
3)  Bezplatnou telefonickou nebo osobní konzultaci a poradenskou službu

Uživatel nesmí:
1)  Software ani jeho část kopírovat či rozšiřovat bez písemného souhlasu autora
2)  Software ani jeho část jakýmkoliv způsobem modifikovat; t.j. překládat do jiných programovacích či národních jazyků nebo do zdrojového tvaru ani jej zahrnout do jiného softwarového produktu a šířit produkty takto vzniklé
3)  Převádět získané oprávnění na jinou osobu, půjčovat, pronajímat nebo jiným zakázaných způsobem nakládat se softwarem

Pokud uživatel poruší výše uvedené licenční podmínky, uplatní autor softwaru na uživatele finanční sankce ve výši vyčíslitelné škody (ušlého zisku).

 

Používání licence softwaru a licenční USB klíčenka

Licenční USB klíčenka (přenosná flash paměť až 64GB)

Nedílnou součástí licence softwaru je licenční USB klíčenka (přenosná flash paměť až 64;). Pro používání softwaru je nutná přítomnost této klíčenky v USB konektoru počítače. Klíčenka umožňuje jednu licenci softwaru používat i na více počítačích střídavě. Také je možné celý software včetně všech dat nainstalovat přímo na tuto klíčenku, potom je možné software spustit a používat na libovolném počítači bez nutnosti instalace. Uživatel si může celý program včetně všech dat přenášet na této klíčence. Dodaná klíčenka je unikátní a její přítomnost je nutná pro funkčnost softwaru ELMER. Flash paměť klíčenky lze i kdykoliv zformátovat a samozřejmě uživatel může na klíčence uchovávat libovolná data.

 


EL-Revize

- tvorba revizních zpráv, seznam typických závad s odůvodněním, důležité články z elektrotech. norem, ceník -

 • Program umožňuje snadnou tvorbu revizních zpráv a protokolů. Software je určen zejména pro revizní techniky.
 • Obsahuje široký výběr formulářů (více než 50 typů) pro všechny druhy revizí (i VN), revize ručního nářadí, přístrojů ve zdravotnictví, strojů a rozvaděčů, revize přípojek pro RZ, vzory atestů, doklad o shodě, ceník revizních prací i fakturu. Nově je program doplněn o formuláře dle ČSN 33 1610 pro kontroly a revize el. spotřebičů. Všechny formuláře si může uživatel sám upravit nebo přidat nové.
 • Ve vestavěném editoru urychluje program vyplňování připravených formulářů. Zprávy (vyplněné formuláře) jsou evidovány v přehledných seznamech spolu s termínem příští revize. Zprávy lze rozčlenit do skupin a objektů. Funkce pro hledání zpráv umožňuje sestavit seznam zpráv podle volitelných kritérii (např. podle termínu příští opakované revize).
 • Ve formuláři je možné nastavit automatický výpočet (např. sečtení výkonů v revizní zprávě). Obsažený ceník revizních prací sčítá položky ceníku i s volbou koeficientu pro přepočítání jednotkové ceny. Při psaní zprávy je volit možné druh písma, kreslit rámečky i vkládat obrázky, tak aby výsledný vzhled zprávy byl dostatečně reprezentativní.
 • Orientaci a hledání v elektrotechnických normách usnadňuje program pomocí obsažených důležitých článků z norem (cca 2000 článků, zejména řada ČSN 33 2000) a seznamu platných nebo zrušených norem. Databáze si uživatel může sám doplňovat.
 • Program specifikuje závady dle ČSN a souvisejících vyhlášek, s možností vložení odůvodnění závady přímo do textu revizní zprávy.
 • Obsaženy jsou funkce pro přenos dat z univerzálních měřících přístrojů MEGGER CM300, CM500, PROFITEST 0100S, SECUTEST 0701S, C.A 6115, INSTALLTEST 61557, UNILAP 100, PU190. Naměřená data uložená v paměti přístroje budou přenesena přímo až do textu revizní zprávy.
 • Průběžně nabízíme aktualizaci programu, obsažených norem a formulářů. Software uzpůsobujeme podle požadavků uživatelů.

 


EL-Testy

- testování a výuka znalostí z elektrotechniky -

 • Program je určen pro výuku a přezkušování pracovníků v elektrotechnice.
 • Obsahuje již 15 připravených vzorových testů (i s obrázky druhu sítí) po 40 otázkách pro přezkušování elektrotechniků podle § 6,7,8 a 10 vyhlášky 50/78 Sb.
 • Dále program nabízí tvorbu vlastních testů, přidávání otázek a funkce pro zamíchaní otázek a pořadí odpovědí.
 • Při tvorbě testu lze vybrat otázky z dodávaného seznamu všech otázek (více než 200 otázek a otázky pro oblast telekomunikací).
 • Je umožněn tisk testu prázdného nebo vyplněného i tabulky správných odpovědí.
 • Sestaví vyhodnocení testu a zobrazí chybné odpovědi. Navíc v režimu výuky umožňuje program zobrazit odpovídající článek normy (pro tuto funkci je potřebný nainstalovaný software EL-Revize).
 • Program umožňuje přehledně evidovat absolventy testů, s rychlým vyplňováním a tiskem protokolu o zkoušce a s osvědčením.
 • Software EL-Testy je možné použít i při výuce na odborných školách.

SchémataCAD

- kreslení elektrotechnických schémat -

 • Software nabízí snadnou a rychlou tvorbu výkresové dokumentace.
 • Program SchémataCAD využijí zejména konstruktéři, projektanti a revizní technici.
 • Umožňuje efektivně nakreslit elektrotechnické schéma – např. jednopólové, liniové nebo situační.
 • Program je plně samostatný, pracující v prostředí MS WINDOWS, není to např. nadstavba AUTOCADU.
 • Jednoduché a přirozené ovládání umožňuje okamžité kreslení bez nutnosti zaškolení.
 • K programu jsou dodávané předem nakreslené elektrotechnické značky (více než 600 značek), zejména z oblasti silnoproudé elektrotechniky.
 • Značky lze jednoduše vkládat do schématu. Schematické značky je možné popisovat, přemísťovat, kopírovat, otáčet, měnit velikost, zvýrazňovat a vzájemně propojovat. Uživatel může značky upravovat a vytvářet nové, vlastní značky.
 • Navíc jsou v programu obsaženy již připravené příklady nakreslených schémat jednopólových, liniových, situačních, domovního rozvodu a zapojení rozvaděče.
 • Pro další zpracování (např. pro rozpis) lze sestavit seznam použitých součástek nebo spojů ve výkresu.
 • Pro kreslení (zejména situačních schémat) jsou vhodné funkce pro kreslení v hladinách a funkce pro kreslení zdí v půdorysu.
 • Nakreslený výkres libovolně velký lze vytisknout na každé tiskárně. Velký výkres bude při tisku rozdělen na více listů (dlaždic).
 • Přenos výkresů a obrázků z jiných programů je zajištěn zejména nejpoužívanějším výkresovým formátem DXF (AUTOCAD). Příkladem může zakreslování schématu do načteného půdorysu z AUTOCADU.
 • Také výkres na papíře lze pomocí skeneru načíst do programu SchémataCAD. Takto načtený výkres, který je ve formě obrázku ( „fotografie“) lze rozložit důmyslnou funkcí na čáry. Takto rozložený výkres lze dále plně upravovat. Tato funkce je ideální pro převod papírové formy výkresů do elektronické formy a podstatně rozšiřuje oblast použití softwaru SchémataCAD.

EL-Spotřebiče

- evidence spotřebičů -

 • Přehledná evidence spotřebičů včetně ručního nářadí
 • Sestavení protokolů o kontrole a revizi, sledování termínů kontrol a revizí.
 • Tisk seznamu spotřebičů ke kontrole i k revizi, tisk provedených kontrol a revizí, sestavení seznamu nevyhovujících spotřebičů

© 2022 ELMER software s.r.o.