ELMER - software pro elektrotechniky, projektanty a revizní techniky

 

  ELMER software ®
  Úvod English


  Nabídka softwaru
 SchémataCAD
 EL-Revize
 EL-Spotřebiče
 EL-Testy


  Ke stažení zdarma
 Demoverze
 Prohlížeč CAD výkresů
 (otevře i formát DWG a DXF)
 i pro Android tablety, mobily
 Prohlížeč EL-REVIZE


  Ceník a jak objednat?
 Ceník softwaru
 Jak objednat?
 (na Slovensko)


  Ke stažení
  (pro stávající uživatele)
Instalační soubory
Doplňky do softwaru


  Kontakt
ELMER software s.r.o.
Pavlická 123/4
155 21 Praha 5 - Sobín

IČ: 25746987  (mapa)

autor softwaru:
Ing. Jiří Meisner


tel: (+420)220981202
       (+420)603413864

email: elmer@elmer.cz
Internet: www.elmer.cz
 Poslat dotaz

aktualizace: 12.6.2024

Jak funguje síťová licence

Používání každé licence softwaru je standardně vázáno na přítomnost licenční USB klíčenky (flash paměti). Součástí každé licence softwaru je příslušná licenční USB. Výjimkou je síťová multilicence, která je dodávána za těchto podmínek:

  • na žádost odběratele softwaru, typicky větší firmy s přísnými pravidly a omezeními pro používání firemního softwaru. V takovémto případě je zabezpečeno, že zaměstnanci nemůžou odnášet licenční klíčenky z pracoviště a používat software mimo rámec firmy.
  • nebo pro školní neomezenou multilicenci - z každého počítače připojeného ke školní síti lze současně software spustit a používat.

V případě že je software používán jako síťová multilicence, tak je dodána jediná serverová licenční klíčenka. Postupujte podle následujícího návodu:

Na jeden počítač (např. server) v síti nainstaluje software „Správce licencí ELMER“ , který funguje pouze s připojenou licenční USB klíčenkou. Poté lze software používat na libovolném počítači připojeném do školní sítě, ve které je dostupný počítač (server) na kterém běží „Správce licencí ELMER“.

Instalační program nabídne volbu instalace „Správce licencí ELMER“:

Dále je spuštěn vlastní „Správce licencí ELMER“:

Zde zkontrolujte, jestli je připojená licenční USB klíčenka, zvolte TCP port, přes který budou ostatní počítače si ověřovat přítomnost správce licencí.

Dále nastavte povolené IP adresy s příslušnou maskou, například:

a) 192.168.0.1 + maska 0.0.0.255 povolí adresy 192.168.0.0 až 192.168.0.255
b) 0.0.0.0 + maska 255.255.255.255 povolí všechny adresy

Poté zvolte "Instalovat službu" a následně "Spustit službu". Pozor, chcete-li provést jakoukoliv změnu v nastavení, tak musíte službu zastavit a znovu spustit.

Je-li služba správně spuštěna můžete zkontrolovat volbou "Vypsat stav":

Dále si vlastní funkčnost můžete ve www prohlížeči ověřit volbou "www prohlížeč":

Pozor, v případě že používáte firewall, nezapomeňte si zkontrolovat zdali je příslušný port povolený. Příklad nastavení v MS WINDOWS 7:

   


Po úspěšné instalaci a nastavení "správce licencí" může software nainstalovat na všechny počítače na síti. Každý software si při spuštění zkontroluje dostupnost „správce licencí ELMER“ na síti. Software je určen pro operační systém MS WINDOWS (verze 11,10,8,7), Apple (Mac OS X), Android a Linux (více zde). Na každém klientském počítači spusťte vlastní software a následujícím dialogovém okně nastavte jméno nebo IP adresu počítače, kde běží správce licencí a příslušnou adresu TCP portu:

Poznámka: IP adresa a číslo portu se ukládají do registrů MS WINDOWS do odpovídající konfigurace softwaru (např:. HKEY_CURRENT_USER\Software\ELMER_Schemata ), názvy těchto registrů jsou "Server_Name" (typ hodnoty String) a "Server_Port" (typ hodnoty DWORD 32-bit)


zpět na úvodní stránku

© 2024 ELMER software s.r.o.